MEGA ARİTMETİK

 5-12 yaş arası çocukların zihinsel aritmetik becerilerini geliştiren beyin egzersizlerini içerir.

MEGA ARİTMETİK™

 

untitledsef okinawa-sorobanMEGA HAFIZA™’nın geliştirmiş olduğu tescilli “MEGA ARİTMETİK™ DAHİ ÇOCUK MERKEZİ™” sistemi özellikle 5 ile 11 yaş arası (5 ve 11 yaş dahil) çocukların beyinlerinin holistik bir şekilde gelişmesini sağlayarak olağanüstü sonuçlar veren çok özel bir zihinsel aritmetik veya bir başka ifadeyle MEGA ARİTMETİK™, bir beyin egzersizleri programıdır.


Bu özel program bazı özel hafıza teknikleri ile, yine bazı özel zihinsel aritmetik tekniklerinin birleştirilmesi sonucu beyinde sinerji yaratarak öğrencilerin öğrenme ve matematiksel becerilerini, onları gören insanların ağzını açık bırakacak derecede geliştirmektedir. Mega Aritmetik beyin egzersizleri beynin her iki yarım küresini birlikte ve dengeli kullanmayı sağlayarak çocukların daha etkili ve verimli düşünmelerini ve beyinlerini daha etkin kullanmalarını sağlamaktadır. (Örneğin; bu egzersizleri yapmış çocuklar daha hızlı düşünebilir, bir bilgiyi daha hızlı hatırlayabilir, yine herhangi bir bilgiyi hafızasına daha kolaylıkla alabilir veya şarkı söylerken aynı anda matematiksel dört işlemi de kolaylıkla eş zamanlı olarak yapabilir. Beyinlerinin her iki lobunu da aynı anda çalıştırdıkları da bilimsel olarak da kabul edilmiştir.)

Beynimiz uyuyan bir dev gibidir. Bütün uzmanlar beynimizin ancak % 1'ini kullandığımızı söylüyor. Bu durumda çok büyük bir potansiyelin varlığı söz konusudur. MEGA ARİTMETİK™, sistem çocuklarımızdaki bu potansiyeli eğlenceli şekilde, oyun oynarcasına ortaya çıkartmak ve geliştirmek için tasarlanmış beyin egzersizleri programı içerir.

Çocuklarımızın da oldukça iyi konsantre olabildikleri ve verimli çalışabildikleri zamanlar olabilir, ancak bir süre sonra gerileme başlar. Performansın sürekli olmayışı, zihinsel enerji kontrolünün yetersizliğinden kaynaklanır.

Beyninizi Geliştiren, Daha Gelişmiş Sağ Ve Sol Beyin İçin                                                                                                                                                                                     MEGA MEGA MEGA ARİTMETİKEtkili Bir Yöntemdir:·Hızlı Ve Doğru Hesaplama Becerisi Kazandırır.·Keskin Görüş, İşitme Ve Algılamayı Güçlendirir.·Zihinsel Becerilerin Artmasında Yardımcı Olur. ·Buluşçu Düşünmeyi Kolaylaştırır Ve Kişilerin Estetik Gelişimini Sağlar.·Hızlı Refleks Ve Akıl Yürütme Becerilerinin Gelişmesini Hızlandırır, Böylece Dikkat Ve Konsantrasyon Gücünü Arttırır.·Beyin Dalgalarını Etkileyerek Konsantrasyonu Sağlayan Ders Çalışma Ve Hızlı Okuma Frekans Müzikleriyle Çocukların Sınıf İçerisindeki Grup Egzersiz Çalışmasıyla Etkin Egzersizler Yapmalarını Sağlar.·Eğlenceli Şekilde, Oyun Oynarcasına Öğrenme Kapasitelerini Arttırır.·Beynin Her İki Lobunu Da Kullandırtarak Fiziksel Dünyayı Ve Sosyal Etkileşimleri Anlamaya Yardımcı Olacak Geniş Bilgi Ve Beceri Sağlar.·Kişisel Gelişime Olan Katkısıyla Da Özgüven Duygusu Aşılar.
 

Abacus-Teacher-2-Fotolia_24389053_LTam bu aşamada çocuklarımız için zihinsel egzersiz programlarına ihtiyaç duyulur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MEGA ARİTMETİK,  “Zihinsel Matematik” Beyin Egzersizlerini 1990’lı yılların başında Türkiye’de başlatan, Dünya Hafıza Şampiyonu Melik Duyar tarafından geliştirilmiştir. Şu anda Dünya Hafıza ve Zihinsel Matematik Olimpiyatları MEMORIAD’ın da başkanı olan Duyar bu konuda sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada öncülük eden bir kişidir.

 

 

 

 

 

“MEGA ARİTMETİK™ DAHİ ÇOCUK MERKEZİ                                                                                                     BEYİN EGZERSİZLERİ PROGRAMI”

(Bu Beyin Egzersizleri Programı 5 ile 11 Yaş Arası Çocuklar İçin Hazırlanmıştır)

On yıldır dünyadaki tüm metotları inceleyerek kendi geliştirdiği hafıza ve zihinsel matematik tekniklerle birleştiren Melik Duyar bu kez de 5 ile 11 yaş arası (5 ve 11 yaş dahil) çocukların beyinlerinin gelişimi için “MEGA ARİTMETİK™” adlı Beyin Egzersizleri Programını geliştirmiştir.

MEGA HAFIZA™ Teknikleriyle

MEGA ARİTMETİK™  Öğrenmek Ayrıcalıktır.

Zihnin var olan potansiyeli kullanılarak gerçekleştirilen bu beyin egzersizleri programı, sayısal dört işlemin, abaküs kullanılarak PARİTMETİK™ ve MEGA SOROBAN™ teknikleriyle çok hızlı bir şekilde yapılmasına dayanır. Öncesinde PARİTMETİK™ ve MEGA SOROBAN™ teknikleriyle abaküsün tanınması ve kullanılmasıyla başlanan eğitim süreci, dört işlemin zihinsel yapılmasıyla yani ANZAN™ çalışmasıyla devam eder. Abaküs üzerindeki boncukların dört işlem sistematiğini öğrenen her öğrenci yapacakları egzersizlerle doğru orantılı olarak başarı performansını, yetişkinleri şaşırtacak derecede ortaya koyacaktır.

MEGA ARİTMETİK™’ te amaç çocuklardaki dikkat yoğunluğunun arttırılmasıdır. Yaş gruplarına uygun şekilde oyunla desteklenmiş egzersiz çalışmaları bu hedef doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dikkatin kullanımı yaşamamızda çok yönlü olduğu için sosyal ilişkilerde ve disiplin alanında  da sorunlar yaratabilir. Dikkatin kullanımındaki sorunlar, yalnızca akademik (okulda yaşanan) sorunlar değildir. Bunlar sosyal yaşam içindeki temel kuralları öğrenip, uygulamada da zorluklar olarak karşımıza çıkar. Bu nedenle MEGA ARİTMETİK™, çalışmalarda, sosyal ilişkilerde uyum ve kuralların pekiştirilmesini desteklemek üzere tasarlanmıştır.

5 ile 11 Yaş Arasındaki Çocukların Zihinsel Aritmetik Becerilerini Geliştiren Beyin Egzersizlerini İçerir.

 

www.megaaritmetik.com

Abacus-Teacher-123rf-8801292_lSayısal Mantık Gücünün Egzersizlerle Geliştirilmesinde  Amaç:


Matematiksel düşünce sistemini öğrenmek ve öğretmektir. Temel matematiksel becerileri (problem çözme, akıl yürütme, ilişkilendirme, genelleme, iletişim kurma, duyuşsal ve psikomotor gelişim) ve bu becerilere dayalı yetenekleri, gerçek hayat problemlerine uygulamalarını;

Bireysel olarak matematik çalışmaları ile çocuklarımızı geleceğe hazırlarken kendi matematiksel beceri ve yeteneklerinde ileriye gitmelerini sağlamak, gençlerin gelişen teknolojiyi takip edebilmelerine imkân verecek zihinsel becerileri nasıl kazanabileceklerini öğretmek;

Matematiğin dayandığı esasların bazılarını anlayabilmek, dünya kültüründe ve toplumdaki yerimizi değerlendirebilmek sanatsal boyut içerisinde de yer alan matematiğin önemini öğretmek;
Matematiğin, beynin de çalışma sistemi ve hızına paralel olan sistematik bir bilgi ve bilgisayar dili olduğunu öğretmektir.

Bir bütün olan beynin yarısını yoğun olarak kullanıp diğer yarısını ihmal eden insanların performanslarında yetersizlikler, kusurlar görülür. Fakat, diğer yarının da geliştirilmesi, son derece ilginç, harika sonuçları beraberinde getirir. İki lobun birlikte çalışmasıyla 1+1=2 şeklinde aritmetik bir artış olmaz; verim kat be kat artar.  Bu artırım için MEGA ARİTMETİK™ etkili beyin egzersizleri içerir.

Int-Child-Group-iStock_000017144363LargeMEGA ARİTMETİK™  Beyin egzersizleri Programına Katılan Algılaması Normal Her Çocuk Günlük 20 Dakikalık Çalışma Prensibiyle Hesap Makinesinden Daha Hızlı Ve Kolay İşlem Yapmanın Sırlarını Keşfediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

MEGA ARİTMETİK™ SİSTEM ile

Matematik Artık Onları Gülümsetiyor!

 

 

 

Buradasınız: AnaSayfa Mega Aritmetik